Положення про президента ліцею

1.  Президент ліцею є главою учнівського колективу і виступає від її імені.
  2. Президент ліцею обирається ліцеїстами ( 6 -х - 11 -х класів) на основі рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на 1 рік. Президент має право обиратися не більше ніж на два терміни.
  3. Президентом ліцею може бути обраний ліцеїст , якому виповнилося 14 років.
  4. Президент ліцею є головою ліцейського парламенту.
  5. Президент ліцею має право:
  • виносити на розгляд парламенту питання, що хвилюють ліцеїстів ;
  • брати участь у роботі Ради ліцею ;
  • ініціювати зміни , що покращують процес навчання і дозвілля ліцеїстів ;
  • збирати позачергові засідання ліцейського парламенту ;
  • у разі необхідності , з поважної причини , президент має право передати тимчасово свої повноваження віце -президенту ;
  • координує діяльність парламентських комісій ;
  • накласти " вето" на рішення парламенту ;
  • рішення Президента є самостійними від рішення адміністрації ліцею з питань ліцейського самоврядування;
  • видавати укази , що регламентують і координуючі діяльність виконавчої , законодавчої та судової влади.

Повноваження Президента ліцею припиняються у разі:

• добровільної відставки ;
  • неможливості виконання своїх повноважень за станом здоров'я;
  • усунення з поста в порядку імпічменту;
  • закінчення ліцею.
  1. Президент може бути усунений у порядку імпічменту.
  2. Питання про відставку Президента ліцею з поста ініціюється більшістю ( 50 % +1 ) парламенту .
  3. Рішення про відставку Президента ліцею з поста в порядку імпічменту приймається парламентом ліцею , що не менше ніж 2 / 3 від складу парламенту.

Положення про віце-президента ліцею

1. Віце- президентами можуть бути два будь учнів ліцею , достигнувших на момент призначення віку 14 років.
  2. Віце -президенти призначаються парламентом за поданням президента. Президент зобов'язаний подати кандидатури віце -президентів на протязі трьох днів з дня свого обрання.
  3. Віце -президенти вступають на посаду з моменту призначення їх кандидатур парламентом.
  4. Повноваження віце -президентів припиняються в момент іноагураціі нового президента.
  5. Віце -президенти володіють всіма повноваженнями президента в разі передачі президентом своїх повноважень.
  6. Віце -президенти зобов'язані бути присутніми на засіданнях парламенту , в іншому випадку парламент має право винести віце -президенту вотум недовіри і змістити його з посади.
  7. Віце -президенти не мають права суміщати свою посаду з посадою в парламенті.