День Європи в Україні

9 травня в Україні святкують День Європи. З минулого року його відзначають саме в цей день, спільно з державами Європейського Союзу. Згідно з відповідним указом президента України, воно було перенесено «з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань».

Історія свята

До підписання цього указу День Європи в Україні відзначали у третю суботу травня. Воно було запроваджено у 2003 році указом президента. Це свято було прийнято з урахуванням стратегічного курсу України на зближення з Європейським Союзом та подальший вступ до ЄС.

У Європі це свято щороку відзначають саме 9 травня. В цей день 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об'єднання повоєнних європейських держав для їхнього розвитку та процвітання в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об'єднаної Європи.

До повномасштабної війни, на центральних площах Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших великих українських міст в цей день проводилися святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти, тощо. В умовах воєнного стану проведення масових заходів не рекомендується, це може бути небезпечним через загрозу ракетного обстрілу та провокацій з боку окупантів.