Условия проведения (на укр. яз.)

до наказу Департаменту освіти

Харківської міської ради

від 09.12.2016 № 308

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

міської відкритої конференції-конкурсу для учнів 9-11-х класів

ліцеїв і гімназій «Каразінський колоквіум»

1. Загальні положення

Міська відкрита конференція-конкурс для учнів 9-11-х класів ліцеїв і гімназій «Каразінський колоквіум» (далі Конференція-конкурс) – змагання учнів у вмінні на високому науковому рівні підготувати доповідь, викласти та обґрунтувати свою позицію, довести її в науковій дискусії.

Умови проведення Конференції-конкурсу відповідають Положенню про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099.

Мета Конференції-конкурсу: пошук та відбір молоді, здібної до наукової творчості, залучення старшокласників до науково-дослідницької діяльності, підготовка учнів до продовження навчання у вищих навчальних закладах.

Конференція-конкурс проводиться Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна. Робота Конференції-конкурсу організується за секціями: «Право», «Історія України», «Всесвітня історія», «Німецька мова», «Англійська мова», «Математика», «Фізика», «Інформатика», «Українська та російська мови», «Українська та світова література», «Екологія», «Біологія», «Хімія», «Географія».

2. Склад оргкомітету та журі

Для організації та проведення Конференції-конкурсу створюються оргкомітет і журі, склад яких затверджується наказом Департаменту освіти Харківської міської ради.

До оргкомітету Конференції-конкурсу входять представники Департаменту освіти Харківської міської ради, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського університетського ліцею Харківської міської ради Харківської області. Оргкомітетом турніру здійснюється інформаційне забезпечення учасників Конференції-конкурсу, організується культурна програма та розміщення учасників, які прибули з інших міст.

До роботи в складі журі запрошуються науковці та викладачі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, діячі науки і техніки, вчителі ліцеїв і гімназій міста Харкова.

3. Учасники Конференції-конкурсу

У Конференції-конкурсі беруть участь учні 9-11-х класів ліцеїв і гімназій усіх форм власності. До участі в Конференції-конкурсі запрошуються учні з інших міст України.

У роботі кожної секції можуть брати участь 1-2 представники від навчального закладу.

4. Порядок проведення Конференції-конкурсу та критерії оцінювання робіт

Конференція-конкурс проводиться в два етапи:

* І (заочний) етап – з 16 лютого до 30 березня 2017 року;

* ІІ (очний) етап – 14-15 квітня 2017 року.

Заявки подаються до 26 грудня 2016 року до Оргкомітету Конференції-конкурсу за електронною адресою Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (форма заявки додається, додаток 1).

І етап проводиться дистанційно. Учні надсилають до оргкомітету тези доповіді відповідно до запропонованої тематики (додаток 2). Журі розглядає подані тези виступів, визначає їх рівень, відповідність вимогам, приймає рішення щодо їх включення до програми Конференції-конкурсу та повідомляє про участь у ІІ етапі. Критеріями відбору робіт є ступінь розкриття теми, аргументованість доказів, рівень самостійності.

Тези виступів друкуються до початку роботи «Каразінського колоквіуму» в окремому збірнику матеріалів Конференції-конкурсу.

ІІ етап проходить на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківського університетського ліцею Харківської міської ради Харківської області. Учасники Конференції-конкурсу виступають з доповіддю, беруть участь у науковій дискусії та обміні думками. Оцінюється ступінь підготовленості, інформативності, рівень аргументації, відповіді на питання.

5. Вимоги до тез та доповіді

Тези подаються до 12 лютого 2017 року українською або російською мовами. Тези секції іноземних мов приймаються виключно відповідною іноземною мовою (англійською, німецькою).

Тези містять до 2 сторінок комп’ютерного набору (або 4000 знаків), міжрядковий інтервал – 1,5, кегль – 14. Тези подаються в електронному варіанті у форматі Microsoft Word. Не приймаються тези, назва яких співпадає з назвою секції, оформлені не за вимогами організаторів, обсяг яких перевищує 4000 знаків (2 сторінки) або ті, що не були заявлені у визначений термін. Журі не приймає до друку матеріали, подані у вигляді розгорнутого плану або зміст яких є компіляцією підручників, Інтернет-ресурсів тощо.

Час виступу – до 5 хвилин. Журі оцінює ступінь підготовленості, інформативності, рівень аргументації, відповіді на питання.

6. Визначення та нагородження переможців

Переможці Конференції-конкурсу визначаються за результатами ІІ (очного) етапу.

Переможці нагороджуються Дипломами та призами.

Директор Департаменту освіти О.І. Деменко